Yöntem

QuickQuiz v1.3.4 – Online Sınav Scripti

QuickQuiz, basit ve güçlü bir test ve / veya anket oluşturucudur (ortaya çıkan ürünün bir HTML sayfasında yayınlanabileceği bir WordPress eklentisidir. O değil ).

İşte en dikkate değer özelliklerden bazıları:

  • On soru türü: bir cevap, çoklu cevap, seri, eşleme, uzun cevap, kısa cevap, ölçekleme, derecelendirme, radyo düğmesi matrisi ve dereceli matris.
  • Soru tipine bağlı olarak farklı cevap formatları: düğmeler, onay kutuları, radyo, seçme, kaydırıcılar …
  • Farklı ekran seçenekleri: satır başına düğme sayısı, yan veya arka plan resimleri, ana renk vb.
  • Sayfalar. Sınavın tamamını bir veya daha fazla sayfada yapabilir ve her bir sayfadaki soru sayısını seçebiliriz.
  • Video ve ses. Belirli oynatma sürelerinde gösterilen sorularla video veya ses içeren bir sayfa oluşturabiliriz. Bu seçenek yalnızca en son tarayıcılarda çalışır ve Videogular kütüphanesi tarafından desteklenir.
  • Çeşitli sınavlar. Sınav bir sınav, bir öz değerlendirme, bir anket, ağırlıklı veya kişilik testi olabilir.
  • Son mesaj ve / veya geri bildirim. Nokta sayısı, doğru cevapların yüzdesi, vb. Son sayfaya bağlı olarak farklı mesajlar veya resimler gösterebiliriz. Ayrıca, kullanıcının yanıt sorusunun yanında görüntülenebilecek iletileri de görüntüleyebiliriz.
  • Veritabanı sonuçları bir MySQL veritabanına gönderilebilir.
  • Çevrimiçi oluşturucu. Final sınavı biri genel ayarlar, diğeri de testi oluşturan sorular için olmak üzere iki JSON dosyasından oluşturuldu. Bu paket, JSON dosyalarının oluşturulmasını kolaylaştırmak için bir oluşturucuya erişim içerir. Oluşturucuyu ekran görüntülerinde görebilirsiniz. Burada kurucuyu çalışırken görebilirsiniz.

QuickQuiz v1.3.4 – Online sınav betiği nasıl çalışır?

Paket, çalışması gereken dosyaları içeren birkaç klasör içerir: HTML, CSS, JS. Ayrıca biri genel yapılandırmaya diğeri teste sahip iki JSON dosyasına ihtiyaç vardır.

Bu paket ayrıca bazı örnekler içerir, böylece kendi sınavınızı oluşturmak için bu JSON dosyalarını doğrudan örneklerden kullanabilir ve değiştirebilirsiniz. Kendi JSON dosyalarınızı oluşturmanın en kolay yolu, lisans satın alırken erişebileceğiniz çevrimiçi oluşturucuyu kullanmaktır.

Oluşturucu yalnızca JSON dosyalarının geliştirilmesini kolaylaştırmak için kullanılır ve öğeye dahil değildir. Öğe, sınav dosyalarını görüntülemek ve işlemek için gereken tüm JS, CSS ve HTML dosyalarını içerir. Birkaç benzer kısa sınav yaparsanız, sadece ilk kez yükleyiciyi kullanmanız gerekir, o zaman JSON’u doğrudan yükleyici olmadan değiştirebilirsiniz. Kurucu başka bir işleve sahip değildir ve sınavı gerçekleştirmek veya görselleştirmekle ilgili değildir. Bu sadece bir yardım.

Final sınavını herhangi bir web sunucusunda yayınlayabilirsiniz. Çalışması gereken tüm HTML, CSS, JS ve JSON dosyalarına erişirken sınavı farklı bir web sayfasına kaydedebilirsiniz.


QuickQuiz v1.3.4 – Çevrimiçi sınav komut dosyası örneği

https://codecanyon.net/item/quickquiz/13641603

QuickQuiz v1.3.4 – Online sınav betiğini indir

https://www68.zippyshare.com/v/ıpqram2o/file.htmlMesaj Görüntüleme Sayısı:
22

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı